Ендокринологія

Гормони. Чи насправді вони такі небезпечні?

Важко уявити роботу нашого організму без гормонів. Але через наявність безліч негативних стереотипів, роль гормонів значно знецінюється. Спробуємо зруйнувати ці міфи.

Гормональні препарати можна приймати без призначення лікаря

Однозначна відповідь – Ні! Без призначення лікаря неможна приймати будь-які гормональні препарати. Оскільки, це є впливом на функціонування вашого організму, і до яких наслідків це призведе, ніхто не знає.

Гормональні препарати призначаються відповідно до тієї чи іншої патології, з підбиранням індивідуальної дози.

Гормони викликають онкологічні захворювання

Самостійно гормони не викликають рак. Але існують деякі види які спричиняють розмноженню клітин, в тому числі й злоякісних. До гормонів, які спричиняють розростання тканин відносяться меланотропін, гормони росту, естрадіол, пролактин.

Гормональні препарати викликають зростання ваги

Насправді надлишкову вагу викликає малоактивний спосіб життя та надлишок калорій, а не приймання гормонів. Що може викликати прибавку в масі тіла так це дисбаланс гормонів (гормональний збій). Причин, що спричиняють гормональні збої безліч, від проблем зі стероїдними гормонами, інсуліном до гормонів щитоподібної залози та наднирників.

За статистикою лише 6-7% жінок набирають вагу при прийманні гормональних контрацептивів, але це зв’язано з тим що вони спричинюють збільшення апетиту. В таких випадках, призначають препарати з малим вмістом гестагенів.

Тому при звертанні пацієнта з ожирінням, потрібно проводити ряд обстежень, тому що призначення дієти та фізичних вправ, можуть і не мати успіху.

Молоді не призначають гормональні препарати

Гормони назначають молоді лише за наявністю на те показань.

До гормональної терапії, відноситься терапія оральними контрацептивами у жінок, яка призначається індивідуально.

Гормональний збій може виникати у людей будь-якого віку, прикладом є безпліддя. Яке є великою проблемою сучасного світу.

Жінки не мають чоловічих гормонів

Жінки мають чоловічі гормони. Виробляються вони частково в яєчниках, далі в жировій тканині відбувається трансформація одних в гормонів в інші. Чоловічі гормони (в нормі) впливають на поведінку жінки, а саме на її активність, лідерські якості, стійкість.

Від оральних контрацептивів у жінок ростуть вуса

Це міф. Вторинні статеві ознаки у жінок можуть проявлятися через високий рівень тестостерону (чоловічого гормону). Відбувається дисбаланс гормонів. При їх врегулюванні, тобто підвищення рівню естрогену (жіночого гормону), дана проблема усувається.

У чоловіків немає жіночих гормонів                            

Протилежний випадок.

У чоловіків присутні жіночі гормони, відповідно, як у жінок чоловічі. Але рівень естрогенів набагато нижчий чим у жінок.

Інколи може відбуватися збій, і їх рівень зростає. Це у свою чергу викликає ряд змін в організмі чоловіка. Поява «пивного» живота, збільшення грудей та відповідно маси тіла.

Не потрібно без призначення лікаря робити дослідження рівня гормонів, чи будь-які інші лабораторні аналізи, витрачаючи кошти. А тоді з жахом дивитися на результати, бо рівень певного гормону зависокий. Коли вас щось турбує, ви йдете до лікаря. Тому що рівень гормонів постійно змінюється. Кожен гормон всередині своєї норми має ряд значень. Зміна відбувається з віком, протягом дня чи декількох годин. Тому гормони щитоподібної залози здаються виключно вранці, а рівень естрогенів визначається на 5-й та 7-й день циклу, прогестерон на 21-й.

Стереотипів про гормони існує ще безліч, але перш ніж сліпо вірити їм, пов’язувати свій стан саме з гормональними змінами проконсультуйтесь з фахівцем.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *