Тема грудного вигодовування, протягом тривало часу, проросла невірними упередженнями. Прикро, адже ставши вже давно спростованими, ці твердження і далі живуть серед молодих мам. Спробуємо розібратися, що є дійсно правдою, а що нарешті потрібно забути.
Міф №1: «Годувати дитину потрібно по годинах»
Цей міф, має давню історію. В післявоєнний період жінки, після народження дитини, рано виходили на роботу і годування потрібно було скорегувати з її графіком. Наразі найкращим методом є комбінований режим, тобто годувати на вимогу, з дотриманням певного режиму.
Міф №2 «Грудне вигодовування, це великий клопіт»
Можливо, молодих матусь в перший час і лякає годування груддю, але все це через відсутність досвіду та надлишку невірної інформації. Годування груддю набагато практичніше та зручніше, чим годування з пляшечки: не потрібно нічого розводити, стерилізувати. Молоко вже потрібної температури та консистенції, що вже говорити про користь материнського молока, — переваг безліч.
Міф №3 «Груди потрібно мити перед кожним годуванням»
Це невірне твердження, оскільки надмірна стерильність, це теж шкідливо. Дитина повинна контактувати з бактеріями. Оптимальним варіантом буде мити груди вранці та ввечері, а при використанні кремів для грудей, — перед кожним годуванням.
Міф №4 «Окрім молока немовляті потрібно давати воду»
До шести місяців окрім молока малюку більш нічого не потрібно, оскільки молоко містить в собі всі необхідні речовини. За своєю консистенцією воно є двофазне:
- переднє молоко: виповняє функцію води;
- заднє молоко: в’язке та ситне, насичує немовля.
Міф №5 «Грудне вигодовування псує форму грудей»
Звісно, що груди при вигодовуванні будуть змінюватися. Але й у жінки, яка не народжувала, вони з віком будуть міняти свою форму через зміну м’язового тонусу. При належному догляді та фізичних вправах, навіть після завершення грудного вигодовування, можна повернути втрачену форму грудей.
Міф №6 «Фізичні вправи міняють смак молока, та пригнічують лактацію»
Фізичні вправи, навпаки, підвищують лактацію, сприяють стабілізації емоційного стану. Не було доведено про вплив на зміну смаку.
Міф №7 «Потрібно обов’язково після годування зціджувати молоко»
Зовсім недавно це вважалося правильним та актуальним, але було доведено, що малюк сам встановлює кількість випитого молока, і при постійному зціджуванню ви будете провокувати тільки ще більше його вироблення. Що у свою чергу призводить до виникнення мастопатій та лактостазу.
Міф №8 «Не можна годувати груддю при застудних захворюваннях матері»
Навпаки, це потрібно робити, оскільки в молоці містяться потрібні антитіла, які захищають дитину від зараження. Але не потрібно виключати прості правила профілактики по попередженню захворюваності дитини: носіння маски, провітрювання кімнати, при можливості менше контактувати на час хвороби.
Міф №9 «Грудне вигодовування може тривати декілька років»
Це суто індивідуальне питання. Але, по рекомендаціях лікарів, оптимальний вік для завершення грудного вигодовування це півтора-два роки. Цього достатньо для формування у дитини міцного імунітету, а для мами, годування груддю є профілактикою виникнення раку молочної залози.
Грудне вигодовування це індивідуальний вибір кожної жінки. І вона сама повинна розпоряджатися своїм тілом. Але потрібно пам’ятати, що для чутливого немовляти, яке тільки з’явилося на цей світ, нічого не замінить контакт з мамою, та ніяка суміш не замінить грудне молоко.