Імунітет. Алергія

Дитяча алергія. Причини та шляхи подолання

Причини виникнення, симптоми та лікування алергії, це специфіка лікарів, але батьки повинні також знатися на особливостях її прояву аби запобігти погіршенню стану дитини.

Алергія – це патологічна реакція організму на чужорідні речовини, зовнішнього або внутрішнього походження.

Симптоми

Важко виділити якісь окремі прояви алергії. Загальний стан дитини буде залежати від збудника і реакції організму на нього. В ранньому віці алергія може не проявлятися, але при введенні нових продуктів потрібно спостерігати за станом дитини, наявність висипань чи зміни характеру випорожнень (зміна може говорити про алергію на білок).

Звісно поява висипань на шкірі, є найпоширенішим проявом алергії. Можуть бути у вигляді рожево-червоних висипань, які зливаються в окремі плями. Інколи можуть бути у вигляді пухирів заповнені серозною рідиною всередині.

Небезпечним проявом алергії є реакція органів дихання на збудник. Виявлятися може у вигляді хронічних ринітів, або реакцій які потребують невідкладної допомоги, такі як анафілактичний шок чи набряк Квінке.

На що може виникнути алергія у дітей?

  • Генетична схильність

  Якщо в обох батьків наявна однакова форма алергії, то 80%, що вона може проявитися й у дитини. Тільки алергія можливо матиме вже ширший спектр збудників (полівалентна алергія), тобто реакція організму буде відбуватиметься на декілька алергенів.

  • Харчова алергія у дітей до року

Становить собою найбільш розповсюджену форму алергії й може бути викликана на будь-який харчовий продукт, особливо якщо він містить консерванти чи ароматизатори.

У дітей до 6 місяців алергія може виникнути при грудному вигодовуванні, алерген потрапляє через молоко мами. Наприклад, якщо вона скуштувала апельсин. Тому в перші місяці життя дитини, дуже важливо, слідкувати за своїм раціоном.

Після 6 місяців, при введенні прикорму може виникнути новий етап появи алергії.

Найбільш небезпечними алергенами є риба, морепродукти, цитрусові, коров’яче молоко, горіхи, мед.

  • Алергія на шерсть тварин, пилок, різкі запахи

  1. Алергія на запахи: алерген має накопичувальний ефект, тому може проявитися в будь-який період.
  2. Алергія на тварин: розповсюдженіша алергія на котів, а саме реакція організму на білок, який міститься в котячій слині, шерсті, екскрементах. На собак, зустрічається рідше. Продукти їх життєдіяльності навпаки підготовлюють дитячий організм до зустрічі з такими ж збудниками й в зовнішньому світі.
  3. Алергія на пилок: небезпечна тим, що виникає дуже швидко і сильна по своєму перебігу. Адаптація до алергенів не відбувається. Алергія залишається на все життя.

Лікування

Основний варіант полягає у повному виключенні алергену з життя.

Якщо є в наявності плями, які супроводжуються зудом та шелушінням, призначають місцеве лікування у вигляді мазі, яка не містить гормонів. У разі складніших випадках призначають, антигістамінні препарати у таблетованому вигляді. З метою профілактики, доцільним буде обмеження потенційно небезпечних продуктів.

І наостанок, якщо в дитини є плями чи висипання, не потрібно самостійно ставити діагноз – алергія, це повинен зробити тільки лікар дерматолог.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *