Здоровий спосіб життя

Дієта. Важливі запитання до гастроентеролога

Дієти – це отрута 21 сторіччя (британський психолог Бен Флетчер).

Почнемо зі статистики 95% людей, котрі сідають на дієту, приблизно через рік знову набирають вагу, іноді навіть більшу.

Шкода організму від сурових дієт

В окремих випадках лікарі призначають дотримуватися суворого режиму харчування, але лише при наявності показань. Основна задача – це нормалізація метаболізму. Інколи дотримання дієти є життєвою необхідністю, наприклад при целіакії (непереносність глютену).

Якщо необхідності та показання до суворої дієти немає, то дотримуватися її, гастроентерологи не рекомендують. Великий дефіцит калорій, викликає збій в роботі організму, до якого надходить недостатня кількість поживних речовин, це у свою чергу приводить до ще більших негативних наслідків.

Користь від розвантажувальних днів

Розвантажувальні дні, мають право на існування, але перш ніж їх проводити, необхідна консультація лікаря. Негативні наслідки може мати розвантаження для вагітних, та жінок як годують груддю, дітей.

У людей, які хворіють на захворювання шлункового-кишкового тракту чи інсулінозалежні, розвантажувальні дні проводяться під наглядом лікаря.
Якщо проблем зі здоров’ям немає, то після консультації з лікарем, можна обрати для себе належну та комфортну схему для розвантаження. В наш час велику популярність набрала аутофагія.

Аутофагія -це природний процес регенерації на клітинному рівні (тобто клітини себе частково перетравлюють). Процес полягає в так званій харчовій паузі 16/8. Ваша вечеря завершується приблизно о 16:00. До ранку ви можете пити лише воду або трав’яні чаї. Через 16 годин, ви снідаєте, надайте перевагу вуглеводним продуктам. Якщо ви збалансовано харчуєтесь, то можна досягти хороших результатів.

Скільки потрібно приймати їжу?

В ідеалі потрібно мати 3 основних прийоми їжі, плюс один перекус.

Але, якщо людина інсулінорезистентна, то перекуси заборонено, адже вони сприяють сплеск інсуліну і підтримання інсулінорезистентності. Людям з захворюванням шлунково-кишкового тракту, навпаки перекуси потрібно.

Отже, питання з перекусами вирішується індивідуально.

Чи потрібно повністю відмовлятися від цукру?

Відмова від цукру, це правильне рішення, навіть якщо вам здається, що ви вживаєте його в малих кількостях.

Потрібний нам цукор синтезується з білків та жирів. Те саме стосується і коричневого цукру, він нічим не корисніше білого, тим паче вони мають однакову калорійність.

Білкова дієта

Свого часу найбільш популярна дієта, має ряд проти показів: хвороби печінки, шлунково – кишкового тракту, нирок, схильність до тромбоутворення. В основі дієти лежить відмова від вуглеводів і вживанням в їжу тільки білкових харчових продуктів (яйця, риба, сир).

Надмірна кількість білку може призвести до розладу метаболічного процесу.

Детокс – дієта

Ця дієта здобула свою популярність в США. Дієтологи не рекомендують дотримуватися детокс дієти, які створені винятково на соках. Причина в тому, що сік з овочів та фруктів, має ще більшу калорійність в порівнянні з початковим продуктом, високий рівень цукру.

Будь яка дієта повинна враховувати індивідуальні особливості організму, наявність захворювань. Саме тому дієта повинна призначатися лікарями.

Головна порада, яку вам може дали гастроентеролог, як і будь-який інший лікар, що краще дотримуватися збалансованого і різноманітного харчування. Яке побудоване під ритм вашого життя і потрібної вам калорійності. Не забувайте про воду! Не потрібно виснажувати свій організм. Все повинно бути в гармонії.

Автор: Наталія Холявицька.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *