Сертифіковані ліки, лікувальна косметика, БАД, вироби медичного призначення
Пн-Сб: 9.00-19.00

У кошику порожньо!

Гіпотензивні препарати, класифікація ліків, що знижують АТ

На сторінці:
Сортувати:
Уточнити Пошук

Артеріальна гіпертензія (АГ, гіпертонія, гіпертонічна хвороба) – це стан, що характеризується тривалим підвищенням тиску в артеріальному руслі вище 140/90 мм рт.ст. У переважній більшості випадків це спостерігається при так званій есенціальній гіпертензії або частіше вживається термін гіпертонічна хвороба – захворювання, абсолютні причини якого досі до кінця не з'ясовані, але між тим добре вивчене і має точно визначені фактори ризику: спадковість, вік, гіподинамія, зловживання алкоголем, куріння, цукровий діабет, «неправильне харчування», надмірна вага і цілий ряд інших.

Артеріальна гіпертензія займає першість по поширеності – гіпертонією хворіють близько 25% дорослого населення на планеті. Це одна з найбільш серйозних проблем сучасної медицини, оскільки саме це захворювання, про наявність якого в себе багато людей тривалий період не здогадуються призводить до незворотних змін у нирках, серці та інших органах, стрімкого прогресування атеросклерозу судин і як підсумок серцево-судинних катастроф – інфарктів та інсультів – найбільш частих причин смертності серед дорослого населення.

Саме тому питання адекватної терапії, правильного і своєчасно призначеного лікування є настільки актуальним. На сьогоднішній день впроваджено у практику широкий спектр лікарських препаратів, дія яких спрямована на різні ланки цього патологічного процесу, тобто медицина володіє достатньою кількістю інструментів щоб протистояти прогресування гіпертонії і запобігти розвитку серйозних ускладнень, таких як інфаркт, інсульт, ниркова недостатність та інші.


Для того щоб вчасно виявити захворювання в першу чергу у цьому має бути зацікавлена сама людина – усвідомлювати необхідність регулярних медичних оглядів. Рекомендуємо мати свій якісний прилад для вимірювання артеріального тиску.

Якщо у Вас були епізоди підвищення АТ – радимо як можна раніше звернутися до лікаря та дотримуватися його рекомендацій.

Якщо ж все-таки у Вас стійке підвищення артеріального тиску і лікар рекомендував Вам прийом препаратів для зниження артеріального тиску – не ігноруйте рекомендацій, це загрожує серйозними наслідками у майбутньому, якщо у Вас є сумніви, зверніться до іншого фахівця. На сьогоднішній день у всьому цивілізованому світі, якщо інші методи, такі як дієта, фізична активність та інші, не дали результат, тактика терапії артеріальної гіпертензії одна – безперервний прийом гіпотензивних засобів з ретельним підбором препаратів та їх доз і відповідно постійне спостереження за перебігом хвороби. Тільки такі заходи є дієвими і дозволять досягнути потрібного результату – зберегти судини, серце, нирки і уникнути інфарктів, інсультів та інших небезпечних наслідків артеріальної гіпертензії.


Сучасна терапія артеріальної гіпертензії передбачає вплив на різні ланки процесу за допомогою різноманітних класів лікарських засобів:


Також слід зазначити, що на сьогоднішній день у всьому світі використовується в переважній більшості випадків комбінована терапія, тобто це передбачає прийом двох і більше препаратів одночасно – це значно більш ефективно і дозволяє використовувати менші дози ліків. При цьому значно повільніше розвивається стійкість до останніх, оскільки в ряді випадків організм адаптується до деяких ліків і з часом може виникнути необхідність змінювати дозування або препарати. Тому фармацевтичні компанії все частіше створюють комбіновані засоби, які як правило містять два активних компонента.

Тільки лікар (кардіолог, терапевт і т.д.) може поставити Вам діагноз – артеріальна гіпертензія, визначити стадію захворювання, наявність ускладнень і призначити адекватну гіпотензивну терапію у разі необхідності. Самолікування артеріальної гіпертонії частіше або неефективно або шкодить Вашому здоров'ю.

У нашому каталозі Ви можете знайти всі доступні до продажу гіпотензивні лікарські засоби за низькими цінами і оформити резерв в аптеці на сайті Полифарма. Якщо у Вас є які-небудь питання по призначеним Вам лікарем препаратів, як-то підбір аналогів ліків за діючої речовини та інші Ви можете задати їх фармацевту, натиснувши тут.